Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Huczenie silnika przy przyśpieszaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Huczenie silnika przy przyśpieszaniu

    ja swoja 3lata 9 miesiecy 185 kkm wykupielm z leasingu za 21 netto
    Stan idealny, ambiente+1.9 BXE
    Leasing bez zadnej wplaty

  • #2
    Huczenie silnika przy przyśpieszaniu

    Witam OCTAVIANIE. Kupiłem niedawno model ELEGANCE silnik 2.0, rocznik 2004, założyłem lpg, no i dziwnie (jakby samolot startował) huczy silnik przy przyśpieszaniu, jak już jest stała prędkość to nie, przed założeniem lpg też to było. Dzieje się to przy prędkościach powyżej 60 km/h. Ktoś może się z czymś takim spotkał?

    Komentarz


    • #3
      W samym silniku to raczej niema co huczeć. Prawdopodobnie to huczenie pochodzi ze skrzyni biegów. Ogolnie w samochodzie z tym silnikiem jest dość cicho i słyszy się wszystko, np. lekkie przyhamowanie, słychać tarcie klocków hamulcowych, itp. Przy przyśpieszaniu przekładnia jest bardziej obciążona, i dla tego coś tam słychać. Na początek warto wymienić olej w skrzyni biegów, napewno da się zauważyć różnicę. Przynajmniej u mnie tak było. Olej wymienałem po 230000 km. Ja uważam, że wymiana oleju w skrzyni biegów nigdy nie zaszkodzi, chociaż niektórzy twierdzą że nie powinno się wymienać bo jest "dożywotny".

      Komentarz


      • #4
        Re: Huczenie silnika przy przyśpieszaniu

        Zamieszczone przez marynarz3112
        Witam OCTAVIANIE. Kupiłem niedawno model ELEGANCE silnik 2.0, rocznik 2004, założyłem lpg, no i dziwnie (jakby samolot startował) huczy silnik przy przyśpieszaniu, jak już jest stała prędkość to nie, przed założeniem lpg też to było. Dzieje się to przy prędkościach powyżej 60 km/h. Ktoś może się z czymś takim spotkał?
        Huczy coś, co na pasku wieloklinowym pracuje.
        Klima, wspomaganie, alternator.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X